top of page
filmowanie z powietrza i fotografia z lotu ptaka

Filmowanie z powietrza

Czym jest filmowanie z lotu ptaka?

Jeszcze do niedawna filmowanie z powietrza nie było tak powszechne, głównie ze względu na koszt takiej operacji. Sytuacja radykalnie zmieniła się dzięki technologicznemu postępowi i miniaturyzacji elektroniki. Nie tylko ze względu na kompaktowe rozmiary wielowirnikowców ale przede wszystkim na możliwość zamocowania  na ich pokładzie miniaturowych stabilizatorów obrazu, powszechnie zwanych gimbalami. W rezultacie, niegdyś na bardzo drogie ujęcia ze śmigłowca mogły liczyć głównie kasowe produkcje filmowe, dziś dzięki zastosowaniu dronów ujęcia z lotu ptaka stały się standardem w budżetowych produkcjach.

Obecnie, filmowanie z drona wykorzystywane jest przy tworzeniu teledysków, klipów promocyjnych i filmów reklamowych. Deweloperzy, hotelarze, organizatorzy imprez kulturalnych i sportowych oraz przedsiębiorcy chętnie sięgają po coraz bardziej popularne drony w promocji swoich produktów i usług.

 

Filmowanie z powietrza jako wspomaganie wielu dziedzin biznesu

Zastosowanie dronów ma miejsce nie tylko w przemyśle filmowym. Z dobrodziejstw platform latających korzystają takie gałęzie przemysłu jak budownictwo czy architektura. Użycie wielowirnikowców pozwoliło bowiem znacznie obniżyć koszty związane z inspekcją techniczną budynków. Dotychczas do wykonania zadań wysokościowych konieczne było zatrudnianie ekip alpinistycznych lub stawianie kosztownych i przede wszystkim czasochłonnych rusztowań. Dziś, przegląd sytuacji na dachu budynku lub jego wyższych kondygnacjach jest możliwy w ciągu zaledwie godziny. Szczegółowe informacje o wideoinspekcjach technicznych znajdziesz tu.

Usługi filmowania z drona ułatwiły także prowadzenie inwentaryzacji płodów rolnych oraz szacowania kondycji drzewostanu w lasach. Drony skutecznie wspomagają sztaby kryzysowe w sytuacjach zagrożenia (m.in. w akcjach poszukiwawczych lub gaśniczych w przypadku pożaru).

Chcesz spojrzeć na wszystko z góry?

Pozwól nam ukazać Twoją inwestycję z innej perspektywy, będziesz pod wrażeniem jak atrakcyjnie może się ona prezentować ukazując nowe oblicze. Stacjonujemy w Chojnicach ale dojedziemy wszędzie w obszarze województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, często bywamy w wielkopolskiem i zachodnio-pomorskiem.

Filmowanie z powietrza prowadziliśmy w takich miastach jak: Chojnice, Tuchola, Więcbork, Bytów, Trójmiasto, Pelplin oraz wielu innych miejscowościach

Mój Nowy Kanał
Wyszukaj film...
Jezioro Kaszuby

Jezioro Kaszuby

00:15
Odtwórz Wideo
Rozlewisko Brdy

Rozlewisko Brdy

00:13
Odtwórz Wideo
Kapliczka w Jarcewie

Kapliczka w Jarcewie

00:36
Odtwórz Wideo
nawałnica_połamane_drzewa_1
Chojnice rynek
Żniwa
nawałnica_połamane_drzewa
bottom of page