top of page
Teledyski i filmy reklamowe

Filmy reklamowe

Filmy reklamowe - telewizja czy internet?

Choć telewizyjny i internetowy rynek reklamowy balansuje na zbliżonym poziomie to jednak w perspektywie najbliższych lat reklama online przekona do siebie większą rzeszę reklamodawców. Platformy typu Facebook, Youtube już dziś wypełnione są treściami wideo promującymi produkty lub usługi a w niedalekiej przyszłości tendencja nabierze jeszcze większej dynamiki. Istnieje kilka czynników, które w głównej mierze zadecydują o tym wzroście.

  • koszt reklamy

  • zasięg

  • możliwość dotarcia do określonej grupy odbiorców

Dziś większość klipów reklamowych umieszczanych w internecie realizowana jest przez małe studia produkcyjne, przez co sam koszt wyprodukowania spotu drastycznie spadł a stosunek jakości do ceny prezentuje się bardzo korzystnie. Dzięki temu na promocję swoich produktów mogą pozwolić sobie podmioty, których dotychczas nie było stać na tak dużą inwestycję w reklamę. Mało tego, rozpoczęcie kampanii reklamowej w mediach społecznościowych stanowi ułamek kwoty wymaganej przy wykupieniu miejsca w choćby jednym bloku reklamowym ogólnopolskiej stacji telewizyjnej.

Nie mniej ważnymi aspektami jest zasięg reklamy internetowej oraz spersonalizowanie grupy jej odbiorców. To wszystko dzięki powszechnemu dostępowi do internetu nie tylko poprzez komputer stacjonarny ale przede wszystkim przy użyciu urządzeń mobilnych. W Polsce notuje się mniej więcej taki sam udział w rynku internetowym komputerów oraz telefonów czy tabletów a tzw. era mobile w naszym kraju już nastała. Do rozwoju reklamy internetowej przyczyniają się przede wszystkim sami internauci chętnie udostępniając dane nie tylko o płci, wieku, miejscu zamieszkania czy pracy ale głównie o zainteresowaniach, pasjach, o tym co lubią jeść i jak spędzają wolny czas. To wszystko ułatwia reklamodawcom dotarcie do sprecyzowanej grupy odbiorców, co sprawia że reklama dociera tylko do tych, którzy mogą być zainteresowani danym produktem czy usługą.

Filmy reklamowe w internecie są zatem świetnym medium niosącym informację o Twojej działalności, produktach które wytwarzasz lub usługach, które świadczysz.

Pragniesz zareklamować swój produkt, usługę lub działalność?

Dobrze trafiłeś! W 5a Media zajmiemy się produkcją filmu reklamowego, promocyjnego czy wizerunkowego. Nasza usługa polega na zapewnieniu kompleksowej oferty produkcji klipów od scenariusza po ich publikację w mediach elektronicznych. Produkujemy spoty dla firm, przedsiębiorstw, instytucji kulturalnych na strony internetowe, fanpage Facebooka oraz kanały YouTube.

Cel jaki nam przyświeca to tworzenie filmów w nowoczesnej formie oraz czystej i schludnej estetyce.

Pozwól nam poznać Twój pomysł oraz oczekiwania i skontaktuj się z nami telefonicznie,  pocztą  elektroniczną  lub  na  Facebooku.  Chętnie wysłuchamy Twoich potrzeb bo zadowolenie klienta poprzez realizację jego pomysłów jest dla nas priorytetem. Jeśli nie masz sprecyzowanych preferencji możesz być pewny, że specjalnie dla Ciebie zaprezentujemy także naszą wizję projektu, tak by efekt końcowy spełniał Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nami, spotkajmy się i porozmawiajmy o Twojej wizji.

Jak przygotować się do rozmowy o filmie reklamowym?

Przygotuj się na to, że podczas spotkania, rozmowy telefonicznej czy konwersacji mailowej zapytamy Cię o kilka bardzo istotnych szczegółów. Pytania będą dotyczyły:

  • szczegółów produktu czy usługi, które chcesz zareklamować

  • szeroko pojętej stylistyki (czy klip ma mieć nowoczesny a może staroświecki charakter)

  • lokalizacji planu zdjęciowego (czy ma to być wnętrze Twojej firmy, plener czy studio)

  • preferencji dotyczących tła dźwiękowego

  • konieczności użycia tekstu (w formie graficznej lub mówionej z wykorzystaniem lektora)

  • elementów graficznych (logo, plansze, fotografie)

Odpowiedzi na powyższe pytania dadzą nam ogólny zarys Twoich preferencji i będą stanowić punkt wyjściowy do przygotowania spersonalizowanej oferty.

bottom of page